Достапни линкови

Пекинг: Кинеската полиција уапсила жена осомничена за продажба на 120 деца


Кинеските медиуми јавија дека полицијата уапсила една жена во централна Кина, која е осомничена за продажба на околу 120 деца. Во трговијата со деца и помагале и нејзинот маж и син. Главна причина за ваквата трговија во Кина е сиромаштијата во руралните средини.
XS
SM
MD
LG