Достапни линкови

Кабул: Талибанците ја презеле контролата врз областа Минасен во провинцијата Кандахар


Авганистански официјални претставници во Кабул соопштија дека талибанците ја превзеле контролата врз областа Минасен во провинцијата Кандахар. Во соседната провинција Орузган, според истиот извор, во борбите во изминатите денови, загинале 4-ца полицајци, 10-мина цивили и 60 талибански милитанти.
XS
SM
MD
LG