Достапни линкови

Баку: Самит на лидерите на Грузија, Украина, Молдавија и Азербејџан


Лидерите од Грузија, Украина, Молдавија и Азербејџан денеска ќе одржат самит во главниот град на Азербејџан, Баку. Самитот на организацијата за демократски и економски напредок се очекува да биде посветен на предлогот планот за пренос на нафта од Азербејџан преку Грузија, до Украинскиот нафтовод.
XS
SM
MD
LG