Достапни линкови

Вашингтон: Посета на израелскиот премиер Ехуд Олмерт


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт денеска во Вашингтон ќе се сретне со американскиот претседател Џорџ Буш. Како што јавуваат агенциите, двајцата ќе разговараат за начините за обновување на израелско-палестинскиот мировен процес, особено по последните насилства меѓу Фатах и Хамас во појасот Газа.
Во меѓувреме палестинскиот претседател Махмуд Абас изрази подготвеност за обновување на мировните преговори со Израел.
XS
SM
MD
LG