Достапни линкови

Берлин: Посета на претседателот Бранко Црвенковски


На покана на претседателот на Германија, Хорст Келер, македонскиот претседател Бранко Црвенковски денеска престојува во официјална посета на Германија. Како што соопштуваат од неговиот кабинет, Црвенковски ќе оствари средби со претседателот на Бундестагот, Норберт Ламерт и со претседателот на Социјал-демократската партија Петер Шрук, а ќе има средба и со првиот човек на фондацијата Фридрих Еберт, Роланд Шмит.
XS
SM
MD
LG