Достапни линкови

Багдад: Убиени 10 бунтовници, а повеќемина уапсени во операции во Ирак


Американските сили во Ирак убиле десет бунтовници, а повеќемина уапсиле во серијата денешни операции низ целата земјата чија цел е ,,мрежата,, на Ал Каеда. Инаку денеска во Багдад и Басра заврши полицискиот час што беше воведен минатата недела поради нападот врз Златната Џамија, главниот шиитски храм во Самара.
XS
SM
MD
LG