Достапни линкови

Кабул: 35 лица загинаа при експлозија на бомба


Повеќе од 35 лица загинаа денеска во Кабул при експлозија на бомба чија цел била еден полициски автобус. Експлозијата се случила надвор од полициската станица, во прометен дел од градот, а меѓу загинатите има полицајци и цивили. Талибанските бунтовници ја презедоа одговорноста за нападот. Ова е најсмртоносен напад досега во Авганистан од падот на талибанскиот режим во 2001-та година.
XS
SM
MD
LG