Достапни линкови

Техеран: Наскоро повторно средба Лариџани-Солана


Иранското министерство за надворешни работи соопшти дека наскоро ќе биде одржана нова рунда разговори меѓу иранскиот главен преговарач Али Лариџани и шефот за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Хавиер Солана, за иранската нуклерна програма. Портпаролот на иранското министерство за надворешни работи Мухамед Али Хусеини не соопшти детали околу датата и местото на средбата.
XS
SM
MD
LG