Достапни линкови

Либан: Ден на жалост по загинувањето на Валид Ајдо


Во Либан е ден на жалост по загинувањето на анти сирискиот пратеник Валид Ајдо. Покрај него, во вчерашниот бомбашки напад во Бејрут загинаа уште девет лица. Валид Ајдо е трет член на либанското анти сириско парламентарно мнозинство кој е убиен во изминативе две години. Од неговата партија велат дека зад убиството на Ајдо стои Сирија.
XS
SM
MD
LG