Достапни линкови

Газа: Нови насилства меѓу Фатах и Хамас во кои загинаа 15 лица


Најмалку 15 луѓе загинале во најновите насилства меѓу ривалските палестински фракции во Појасот Газа. Една ракета била истрелана и врз домот на премиерот Исмаил Ханија, но никој не бил повреден. Милитантите на Хамас и на Фатах повикаа на убивање на ривалските политички и воени лидери.
XS
SM
MD
LG