Достапни линкови

Исламабад: 250 лица починале како последица од топлотен бран во Индија и Пакистан


Индија и Пакистан се погодени од топлотен бран, од што околу 250 луѓе умреле. Температурите во тие две земји често се над 40 степени цезиусови, а климатските експерти наведуваат дека просечните летни температури во регионот се во пораст.
XS
SM
MD
LG