Достапни линкови

Тирана: Фатос Нано обезбеди потписи за претседателска кандидатура


Поранешниот лидер на албанските социјалисти Фатос Нано ги обезбеди 25потписи за да се кандидира за престојните претседателски избори. Покрај Нано, во трката ќе се вклучат и потпретседателот на Демократската Партија Бамир Топи и актуелниот претседател Алфред Мојсуи, кој има подршка и во двата политички блока.
XS
SM
MD
LG