Достапни линкови

Виена: Состанок на бордот на гувернери на МААЕ


Бордот на гувернерите на Меѓународната агенција за атомска енергија денеска во Виена го разгледува извештајот за иранската нуклеарна програма. Истовремено ираснкиот дипломат Џавад Ваеди разговара со преставници на Европската унија за идните преговори меѓу Техеран и Брисел за контроверзната нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG