Достапни линкови

Тел Авив: Израел лансираше нов шпионски сателит Офек 7


Израел лансираше нов шпионски сателит Офек 7. Со овој сателит израелците ќе го набљудуваат развојот на иранската нуклеарна програма која според Израел е сериозна закана за неговата безбедност.
XS
SM
MD
LG