Достапни линкови

Багдад: Тројца американски војници загинаа при напад во Багдад


Тројца американски војници се убиени а 6 се ранети во напад со автомобил бомба на мост јужно од Багдад, соопшти американската команда. Во Мосул пак
се убиени преставник на Централната Ирачка Банка и двајца негови телохранители.
XS
SM
MD
LG