Достапни линкови

Пекинг: Најмалку 66 загинати во поплави


Најмалку 66 лица загинаа во обилните поплави во јужна Кина, додека повеќе од половина милион луѓе мораа да ја напуштат таа област. Како што јавуваат агенциите во поплавите што биле предизвикани од силните врнежи од дожд, биле уништени околу 50 000 куќи и била предизвикана штета од околу 371 милион долари.
XS
SM
MD
LG