Достапни линкови

Виена: Меѓународната атомска агенција расправа за иранската нуклеарна програма


Иранската нуклеарна програма е на агендата на денешната средба на Бордот на гувернери на Меѓународната агенција за атомска енергија во Виена, Австрија. Во текот на неделава, 35 члениот Борд се очекува да го разгледа извештајот од шефот на агенцијата Мохамед Ел Барадеј, за програмата за збогатување ураниум на Иран.
XS
SM
MD
LG