Достапни линкови

Андар: Ракети за време на говорот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи


Талибанските бунтовници истрелале неколку ракети за време на собирот на кој се обраќал авганистанскиот претседател Хамид Карзаи во областа Андар во авганистанската провиниција Газни, но никој не е повреден. Како што се јавуваа ракетите ја промашиле целта, по што авганистанскиот претседател Карзаи продолжил со говорот. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG