Достапни линкови

Варшава: Отфрлени обвинувањата за тајни затвори на ЦИА


Полска и Романија категорично ги отфрлија обвинувањата од швајцарскиот сенатор Дик Марти кој во своето истражување тврди дека во тие земји имало тајни затвори на ЦИА. Во извештајот се прецизира дека Полска и Романија активно соработувале со агенти на американската разузнавачка агенција во апсењето и затворањето на осмничени лица за тероризам.
XS
SM
MD
LG