Достапни линкови

Рим: Посета на американскиот претседател Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш престојува во Рим на средби со Папата Бенедикт Шеснаесетти и со италијанскиот премиер Романо Проди. Претседателот Буш синоќа допатува откако претходно три часа престојуваше во Полска. Посетата се остварува во, како што оценуваат агенциите, тежок момент во односите на двете земји. Имено, денеска во Милано им се суди на агенти на ЦИА во отсуство под сомневање дека во тој град киднапирале осомничени за тероризам.
XS
SM
MD
LG