Достапни линкови

Кабул: Во судирите во Авганистан убиени 30 талибанци


Во борбите и воздушните напади во јужен Авганистан се убиени или ранети 30 осомничени талибанци, соопшти авганистанското министерство за одбрана. Полицијата пак упасила 6 лица поради убиството на Захир Азими сопственик на Радиото Мир.
XS
SM
MD
LG