Достапни линкови

Милано: Започнува судењето на 26 американци и 6 италијани


Во Милано денеска започнува судењето на 26 американци и 6 италијанци обвинети за киднапирање на египќанец осомничен за тероризам, кој бил испратен во Египет каде што бил изложен на тортура. Италијанската влада побара да бидат отфрлени обвинувањата против 26 те американци за кои се верува дека се агенти на ЦИА. Ним им се суди во отсуство.
XS
SM
MD
LG