Достапни линкови

Берлин: Продолжува самитот на Г-8


Во Германија продолжува самитот на групата 8 најразвиени земји. Лидерите разговараат за Иран, Ирак, Блискиот усток, Косово, глобалното затоплување. Самитот завршува утре.
XS
SM
MD
LG