Достапни линкови

Багдад: Најмалку седум лица загинаа во експлозии на две автомобили бомби


Ирачката полиција соопшти дека во две симултани експлозии на автомобили бомби во близина на едно шиитско светлитиште во Багдад, загинале најмалку 7 лица, а 25 биле повредени. Полицијата оценува дека со вакви бомбашки напади, екстремистите настојуваат да ги разгорат насилствата меѓу шиитите и сунитите во главниот ирачки град.
XS
SM
MD
LG