Достапни линкови

Мадрид: В среда завршува прекинот на огнот со шпанската влада


Сепаратистичката баскиска група ЕТА соопшти дека во серда завршува прекинот на огнот со шпанската влада. ЕТА најавува продолжување на борбата на сите фронтови за независност на Баскија. Таа прогласи прекин на огнот во Март 2006 и инсистира дека го одржуваше и покрај нападот на аеродромот во Мадрид во декември во кој загинаа 2 лица.
XS
SM
MD
LG