Достапни линкови

Кабул: Убиени 20-тина талибански борци во Авганистан


Коалиционите сили во Авганистан убиле 20 тина талибански борци во јужен Кандахар возвракајки на нивниот напад Шах Кот. Коалиционите сили бомбардирале три талибаснки позиции за време на 4 часовната битка северно од градот Кандахар.
XS
SM
MD
LG