Достапни линкови

Сиера Леоне: 20 загинати при уривање на хеликоптер


Над дваесет луѓе загинале во синоќешното уривање на патнички хеликоптер во Сиера Леоне. Повеќето од жртвите биле навивачи од Того кои се враќале од натпреварот на нивната репрезентација со тимот на Сиера Леоне. Се додава дека пилотот на хеликоптерот, инаку русин, ја преживеал несреќата.
XS
SM
MD
LG