Достапни линкови

Брисел: Посета на министерот за надворешни работи Антонио Милошоски


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоаски денеска и утре ќе престојува во Брисел каде што пред членовите на комисијата за надворешна пшолитика на Европскиот парламент ќе ги презентира актуелните состојби, напредокот и предизвиците на Република Македонија на патот кон ЕУ. Според министерскиот кабинет, настапот на Милошоски е во пресрет на разгледувањето на извештајот за РМ што го подготви Ерик Мејер, известувач за нашата земја во Европскиот парламент.
XS
SM
MD
LG