Достапни линкови

Балад Руз: Најмалку шест лица загинале при експлозија на бомба


Најмалку шест лица загинале, при експлозија на бомба на еден пазар во градот Балад Руз во ирачката провинција Дијала. При нападот како што се соопштува 25 лица се повредени.
XS
SM
MD
LG