Достапни линкови

Кабул: Двајца загинати меѓу кои и еден војник на НАТО во Авганистан


Еден војник на НАТО силите и еден преведувач се убиени во синоќешниот напад на нивниот конвој во источниот дел на Авганистан. Како што се јавува, при нападот биле повредени и седумина војници на НАТО трупите.
XS
SM
MD
LG