Достапни линкови

Росток: Над сто илјади демонстранти пред самитот на Г-8


Над 100 илјади демонстранти од цела Европа, се очекуваат на денешните протести во германскиот град Росток против престојниот самит на групата 8 индустриски најразвиени земји во светот. Илјадници полицајци се распоредени низ градот, но полицијата соопшти дека нема да интервенира доколку протестите бидат мирни. Самитот на групата 8 почнува во среда.
XS
SM
MD
LG