Достапни линкови

Вашингтон: САД не ги потврдија информациите за напад врз Ал Каеда во Сомалија


Пентагон не ги потврди информациите дека американски сили извршиле напад врз позиции на Ал Каеда во Сомалија. Локални сомалијски претставници изјавија дека американски сили бомбардирале неколку локации во близина на северното пристаниште Баргал, за каде што се верува дека се кријат екстремисти, поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG