Достапни линкови

Вашингтон: Северна Кореа да го затвори главниот нуклеарен реактор, побара Кристофер Хил


Американскиот пратеник Кристофер Хил побара од Северна Кореја да го затвори главниот нуклеарен реактор, како што е договорено на 6-партитните преговори во февруари годинава. Хил изјави дека Соединетите Држави и Кина работат на одмрзнување на северно-корејските фондови во банката во Макао и оти нема причина Пјонг Јанг да не го затвори реакторот.
XS
SM
MD
LG