Достапни линкови

Авганистан: Седум војници на НАТО загинале во уривање на хеликоптер


Нато соопшти дека седум нивни војници загинале, кога хеликоптер на Алијансата се срушил во провинцијата Хелманд во јужен Авганистан. Се уште не е сигурно дали хеликоптерот бил соборен. Според првичните информациитој бил погоден од ракета.
XS
SM
MD
LG