Достапни линкови

Латвија: Парламентот го избира идниот претсседател


Парламентот на Латвија денеска ќе го избира идниот претседател кој ќе го наследи Ваира Ваик-Фреиберг. Во трката за претседател се Валдис Затлерс и Ајварс Едзинс. И двајцата не припаѓаат на ниту една политичка партија.
XS
SM
MD
LG