Достапни линкови

Москва: Русија ги обвини САД дека почнуваат нова трка за вооружување


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров ги обвини Соединетите Држави дека со своите планови за изградба на протиракетен систем за одбрана, почнува нова трка за вооружување. Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс ги отфрли ваквите обвинувања и изјави оти Вашингтон е подготвен за ваквите планови да разговара со официјална Москва.
XS
SM
MD
LG