Достапни линкови

Москва: Посета на грчкиот претседател Каролос Папуљас


Грчкиот претседател Каролос Папуљас денеска ќе отпатува во Москва, каде што со рускиот претседател Владимир Путин ќе разговара за прашањето за Косово. Папуљас најави дека на средбата ќе стане збор и за билатералните односи, кипарското прашање, Блискиот исток, односите на Русија со ЕУ и НАТО, како и соработката во рамките на Организацијата за црноморска економска соработка.
XS
SM
MD
LG