Достапни линкови

Сирија: Башар ал Асад останува претседател на Сирија и во следните седум години


Сириското министерство за внатрешни работи денеска соопшти дека за претседателот Башар ал Асад на референдумот одржан во неделата гласале над деведесет и седум насто од граѓаните. Со тоа Башар останува шеф на државата и во наредните седум години. Тој дојде на таа функција во две илјадитата година по смртта на неговиот татко Хафез.
XS
SM
MD
LG