Достапни линкови

Хамбург: Во четврток средба Солана - Лариџани


Еврокомесарот Хавиер Солана денеска потврди дека в четврток во Мадрид ќе се сретне со иранскиот главен преговарач за нуклеарната програма Али Лариџани. Солана ова го изјави на состанокот Азија Европа што се одржува во Хамбург и каде што, меѓу другото, се разговара и за контроверзните ирански нуклеарни амбиции.
XS
SM
MD
LG