Достапни линкови

Вашингтон: Телефонски разговор Буш - Путин


Претседателите на САД и на Русија, Џорџ Буш и Владимир Путин вчера во телефонски разговор се договориле да ги продолжат разговорите за Косово,јавија агенциите.Буш и Путин идната недела треба да се сретнат на самитот Ге 8 во Германија. Од взамен интерес истоа така претствува и прашањето за американскиот анти ракетен штит во Европа за што Москва се противи, бидејки смета оти тоа претставува закана за Русија.
XS
SM
MD
LG