Достапни линкови

Рим: Посета на претседателот на Србија Борис Тадиќ


Решавањето на идниот статус на Косво ке биде главна тема на разговорите на претседателот на Србија Борис Тадич кој ке се состане со претседтелот на владта на Италија Романо Проди . Во Рим тие ке разговараат и за билатералните односи и европската и евроатланската интеграција на Србија.
XS
SM
MD
LG