Достапни линкови

Анкара: Пет лица загинале во поплави на истокот од Турција


Турските власти соопштија дека 5 лица настрадале, а уште 3 се водат како изчезнати во поплавите што го зафатија источниот дел на земјата, во близина на границата со Иран. Во денешниот владин извештај се вели дека силните дождови предизвикале поплави во 4 села во провинцијата Агри.
XS
SM
MD
LG