Достапни линкови

Ерусалим: Израелскиот премиер најави продолжување на воените акции


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт најави продолжување на воените акции за запирање на ракетните напади од милитантите на Хамас, додавајки дека никој што е вмешан во терористички акции, нема да биде поштеден. Претставник на Хамас, пак, изјави дека и тие ќе ја продолжат воената кампања се додека, како што рече, Израел не ја прекине агресијата врз палестинците.
XS
SM
MD
LG