Достапни линкови

Бечичи: Црвенковски на меѓународна конференција Југоисточна Европа и ЕУ


Македонскиот претседател Бранко Црвенковски, денеска и утре ќе престојува во црногорскиот град Бечичи каде што ке учествува на меѓународната конференција „Југоисточна Европа и Европската унија“.На конференцијата покрај домаќинот црногорскиот претседател Филип Вујановиќ, обраќање ќе имаат претседателот Црвенковски и претседателите на Албанија, Босна и Херцсеговина , Бугарија, Хрватска, Словенија и на Србија.
XS
SM
MD
LG