Достапни линкови

Москва: Уапсени демонстранти кои протестирале за правата на хомосексуалците


Полицијата во Русија уапси околу 20 демонстранти учесници на протестот во Москва, за правата на хомосексуалците. Меѓу упсените е и органзаторот на протестот Николај Алексеев. Стотици руски ултранационалисти за време на протестот, извикувале ,,смрт за хомосексуалците,, при што ги удирале и со разни предмети ги гаѓале демонстрантите. Демонстрациите беа забранети од градските власти.
XS
SM
MD
LG