Достапни линкови

Кабул: Ослободени тројца авганистански хуманитарни работници


Талибанските бунтовници во Авганистан денеска ги ослободиле тројцата авганистански хуманитарни работници, што заедно со уште двајца нивни француски колеги, беа киднапирани пред два месеци. Пред околу еден месец, бунтовниците ги ослободија двајцата француски државјани.
XS
SM
MD
LG