Достапни линкови

Бејрут: Воена помош за либанската армија


Воени транспортни авиони слетаа во главниот град на Либан, Бејрут, со воена помош за либанската армија во битката против исламистичките милитанти. Либанските претставници не соопштија од каде е испратена помошта, иако до неа доаѓа откако Соединетите Држави најавија одговор на барањето на владата на Либан за воена подршка од странство.
XS
SM
MD
LG