Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот одобри закон без рок за повлекување на американската војска


Американскиот Сенат и Претставничкиот дом одобрија 100милијарди долари за финансирање на војните во Ирак и во Авганистан, без притоа да има рокови за повлекување на американските сили. Се очекува овој закон да го потпише и претседателот Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG