Достапни линкови

Газа: Израелски ракети врз куќата на палестинскиот премиер


Израелски авиони истрелале ракети врз бегалскиот камп во Газа, каде што живее палестинскиот премиер Исмаил Ханија, но никој не бил повреден. Претходно, израелските сили извршија воздушни напади и врз неколку цели на југот на Газа, при што 9 лица биле повредени.
XS
SM
MD
LG