Достапни линкови

Анкара: Шестмина загинати и над 70 повредени во експлозија


Шестмина загинати и над седумдесет повредени е последниот биланс од вчерашната експлозија во Анкара која турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ја окарактеризира како терористички напад. До експлозијата дојде пред еден од најголемите трговски центри во Анкара.
XS
SM
MD
LG